Sesje ślubne

Chęć, aby na zdjęciach ślubnych wyglądać jak najpiękniej, skłania wiele par do tego, by sesje ślubne planować w dzień ślubu. Wówczas można mieć pewność, że fryzura będzie idealnie ułożona, a makijaż profesjonalnie zrobiony. Kilka dni po ślubie takiego samego efektu powtórzyć się już nie da, tym bardziej, że samo zamówienie fryzjera i wizażystki w dniu ślubu jest już bardzo kosztowne.

Oprócz tej zalety, sesje ślubne, organizowane w dzień ślubu mają jednak i swoje wady. Podstawową jest fakt, że trzeba robić je bardzo szybko, w efekcie czego jakość zdjęć może nie być zadowalająca. Profesjonalnie zorganizowana sesja wymaga bowiem odpowiedniej ilości czasu, a tego w dzień ślubu nie ma zbyt dużo.

Przygotowania do ślubu trwają tak naprawdę do ostatniej chwili. Narzeczeni są już i tak zestresowani przed całą ceremonią, że dokładanie im stresów, organizowaniem sesji na ostatnią chwilę może być ponad ich siły. Bywa jednak tak, że wybrany fotograf ślubny Gdańsk nie ma czasu w innym terminie. Chcąc nie chcąc, para jest więc często zmuszona przystać na jego warunki.

Większość par takiej sytuacji stara się jednak unikać. Jeśli dany fotograf ślubny Gdańsk nie ma dla nas czasu, można poszukać innego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło fotograf ślubny Gdańsk, aby wyświetliły się strony z ogłoszeniami osób, robiących zdjęcia ślubne właśnie w Gdańsku. Najczęściej w wynikach pojawiają się odnośniki do stron danego fotografa, dzięki czemu od razu można zapoznać się z jego portfolio i sprawdzić, czy jakość robionych przez daną osobę zdjęć pasuje nam.

Można też wstępnie umówić się co do szczegółów, pomysłów na sesję,a także ustalić cennik usług. To pozwoli zorientować się w tym, czy stać nas na danego fotografa i czy jakość robionych przez niego zdjęć tak naprawdę nam odpowiada.

Przy poszukiwaniach odpowiedniej osoby, warto mieć na uwadze to, że z fotografem trzeba odpowiednio wcześnie ustalić zakres jego pracy. Zdjęcia ślubne to przecież nie tylko sama sesja plenerowa, bez względu na to, czy jest robiona w dzień ślubu czy kilka dni po nim.

Fotografia ślubna to często także zdjęcia dokumentujące przygotowania państwa młodych do uroczystości, zdjęcia z samego ślubu - kościelnego bądź cywilnego - oraz fotografie robione podczas wesela, aż do oczepin. Ostatnimi czasy hitem stają się zdjęcia grupowe ze wszystkimi obecnymi na ślubie gośćmi bądź wybraną ich częścią, na przykład z najbliższą rodziną czy bliskimi znajomymi.

Takie zdjęcia stają się świetną pamiątką, nie tylko dla pary młodej, lecz także dla samych gości, którym miło będzie taki upominek od młodego małżeństwa otrzymać, w podziękowaniu za obecność na ślubie i dobrą zabawę podczas wesela.

Obowiązkowo takie pamiątkowe zdjęcia powinni dostać oczywiście świadkowie, którzy podczas ślubu pełnią bardzo ważną rolę. Świadkowie są też często obowiązkowymi gośćmi podczas sesji plenerowych. Wiele par nie wyobraża sobie, by podczas sesji zdjęciowej zabrakło zdjęć ze świadkami.

Jeśli więc mimo wszystko planujemy zorganizowanie plenerowych zdjęć w dzień ślubu, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio wcześniej powiadomić nie tylko fotografa, lecz także samych świadków. Z ich obecnością nie powinno być problemu, gdyż i tak w czasie całych przygotowań ślubnych są bez przerwy obecni i pomocni.

Panie nie poradziłyby sobie z zakładaniem sukni i zapinaniem welonu bez pomocy świadkowej, panom natomiast przydaje się odprężająca męska rozmowa ze świadkiem, który także służy pomocą podczas ubierania się. Fotografowie często dokumentują te przygotowania.